czwartek, 8 listopada 2012

Czas na niecodzienną odsłonę Linkin Park!

Cześć wszystkim! Jak widzicie, jest już nowy szablon. Ja jestem z niego zadowolona, a wy co o tym myślicie?
No nie ważne. Wracamy do muzyki. Piosenkę,, którą wam przedstawię usłyszałam kilka tygodni temu, ale czekałam na teledysk i się doczekałam.
O to ZESPÓŁ KTÓRY Z PEWNOŚCIĄ ZNACIE Z ,, BURN IT DOWN''. A MOJA KOLEŻANKA JEST ICH FANKĄ :D
O TO I LINKIN PARK I PIOSENKA ,, CASTLE OF GLASS!''.

Szczerze, na początku ta piosenka mnie zbytnio nie poruszała, ale potem ją polubiłam. Może dlatego mnie nie poruszyła, bo przyzwyczaiłam się do innego Linkin Parka? Do takiego z ostrymi brzmieniami, a nie takimi łagodnymi? W sumie, mogłam się spodziewać, że chłopaki będą chcieli czymś zaskoczyć. Linkin Park jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, choć słucham ich dopiero od pół roku. Ich wcześniejsze piosenki mnie bardzo poruszały, zwłaszcza ta ,, Transfomers'', ale nie chciałam się do tego przyznać, że ich lubię. Wcześniej nienawidziłam rocka, a teraz kocham brzmienia z gitarą elektryczną i różnego rodzaju rock, choć najbardziej lubię pop/rock. Moja siostra mnie zaraziła, choć metalem jej się nie udało mnie zarazić :D
Jak widzicie na początku piosenki, to jest oparte na prawdziwych historiach i trochę na grze ,, Medal of Honor''. Tak jest, jak to jest w teledysku. Przy okazji teledysk jest boski: prosty pomysł, ale i niesamowity. 
Takie historie na pewno są jak przedstawione na teledysku. Cierpienie z utraty bliskich. Wiem, co to znaczy utracić kogoś bliskiego i pewnie wielu z nas wie, co to znaczy. Bliscy szybko odchodzą czy to z powodu choroby, naturalnej śmierci, wypadku czy właśnie wojny.
Sama mam wojskowego w rodzinie i ciotka mi mówiła, że tam koledzy wujka są w Afganistanie i oczywiście się o nich martwią, ich rodziny, żeby nic im się nie przytrafiło. I ja ich rozumiem. Sama bym się martwiła, na ich miejscu. Okej: w Polsce nie ma wojen, ale przecież nasi i z innych krajów żołnierze jeżdżą do tego Afganistanu i dobrze wiecie z wiadomości, że wielu ludzi tam ginie. Po prostu, współczucie dla tych, którzy mają taką sytuację jak w teledysku, że bliscy zginęli gdzieś na wojnie. Dla nich szacunek. 
Okej. Skala. daję 10/10! Piosenka jest świetna, spokojna, na swój sposób porywa, a teledysk jest ekstra. 
A przy okazji. Dziś zaczynam układać playlistę, która prawdopodobnie pojawi się jutro, albo nawet dzisiaj, jeżeli się wyrobię.

2 komentarze:

  1. AAA LINKIN PARK ♥_♥
    Wchodzę sobie na Twojego bloga i przeglądam notki, patrzę a tu LP ♥ baardzo fajny blog ^^
    A poza tym zapraszam do mnie http://rozkminy-glupiej-kozy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Coś ci się podoba=napisz
Coś ci się nie podoba, nie zgadasz się z moim zdaniem=napisz
Dyskusja mile widziana. Nie bawię się w obs za obs i kom za kom. Komentarze zupełnie bez sensu będą usuwane!
Anonimy także mogą komentować.

Evarose- Telephonic

Teledysk- Klik!      Przyznam, że na kolejny wpis chciałam dać inną piosenkę, ale postanowiłam, że dam wam chwilę odpocząć od azjatyc...