poniedziałek, 7 października 2013

Her Bright Skies- Ghosts Of The Attic


  O tym zespole pisałam dosyć dawno, dlatego postanowiłam wam odświeżyć pamięć. Są to moi faworyci na obecnej scenie muzycznej i trzymam za nich kciuki. Bez zbędnych wstępów, o to i Her Bright Skies w piosence ,, Ghosts Of The Attic''.

  Zespół widać nadal się rozwija i chce pokazać swój styl. Her Bright Skies to szwedzki zespół i chcą oni ukazać szerszej liczbie odbiorców swój styl muzyczny, i to im się udaje. Na początku niezbyt podobał mi się ten utwór, jednak po głębszym wsłuchaniu, po prostu się w nim zakochałam. Bardzo mi się spodobało odejście od tej ,, surowości'', gdyż na przykład w numerze ,, Lovekills'' było czuć te rockandrollowe rytmy, jednak jak dla mnie było tego stanowczo za dużo, a tutaj? Nie ma żadnego chaosu, wszystko jest przemyślane, a melodia nie jest monotonna, przez co piosenka zyskuje uznanie swoich słuchaczy. Zespół zachował to co miał dobre i wzbogacił swój dorobek muzyczny o nowe elementy. Brawa się tutaj także należą za oryginalność, gdyż moim zdaniem chłopcy grają tutaj coś ,,swojego'', nieściągniętego z żadnego innego zespołu, co zwykle jest obecne w utworach początkujących grup rockowych. Warto też wspomnieć o połączeniu tej muzyki z elektroniką, co nie jest jakimś super trafem, ale też nie jest złe. Trzeba to po prostu dopracować. Dlatego tutaj mają u mnie plusa i miło, że nie stoją w miejscu. 
  Nie wiem dlaczego, ale po prostu uwielbiam wokalistę- Johana Brolina( którego zdjęcie wstawiłam obok). Może dlatego, bo jest on na swój sposób charyzmatyczny i potrafi porwać głosem publiczność. Poza tym umie wyrażać uczucia swoim głosem i tu też ma u mnie plusa. Dobre jest także tutaj to, że on umie śpiewać. Co prawda nie ma jakiegoś super talentu w operowaniu wokalem, ale widać, że wie na co go stać i stara się śpiewać jak najlepiej, choć jeszcze dużo mu do perfekcji brakuje. Jest on jednak taki swój, niepowtarzalny i chyba to mnie tu urzekło: brak sztuczności. Nic tutaj nie jest przymusowe i to mi się podoba, dlatego jest kolejny plus.
  I czas na tekst z którym nie wiedziałam za bardzo co robić. Czytałam i czytałam, próbując znaleźć jakiś sens poza tym, że tekst opowiada o tym jak to chłopak boi się duchów ( czyli coś w sam raz na tandetny horror z czerwoną farbą w roli głównej, nie mogli czegoś lepszego wymyślić?!). Już powoli traciłam nadzieję, że coś znajdę, jednak coś mi przyszło do głowy, zwłaszcza po przeczytaniu tego fragmentu:
  ,,Ten dom jest nawiedzony przez duchy
I one mówiły o nas
Jak sępy do martwego
One krążą wokół nas
i jak ja błagałem o powietrze
i mam nadzieje w słońcu, że wchłonie
Ciemność z wewnątrz nas''

  Nie wiem dlaczego, ale te duchy skojarzyły mi się z naszymi lękami. Chyba każdy się czegoś boi lub ma nawet fobię na punkcie czegoś. Jeżeli ktoś jako takie ma, to bardzo szybko dojdzie do wniosku, który podsumuję tym zdaniem: że nasze lęki nas prześladują, gdziekolwiek byśmy nie poszli. Prześladują niektórych na każdym kroku i raczej nikt nie lubi tego uczucia strachu. Myślę, że tu chodzi o to, że lęki w pewien sposób mogą nas ograniczać na przykład ludzie, którzy boją się spróbować czegoś nowego nie wiedzą, że dużo tracą przez co są na swój sposób ograniczeni i tak dalej. Myślę, że grupa chciała pokazać przez ten tekst, że te fobie na swój sposób zwężają nasze pole widzenia, przez co wiele tracimy, a jak to mówią moje przyjaciółki: ,, Raz się żyje!'', co nie? W każdym razie to jest moja interpretacja, a wy co o niej myślicie? Czy może waszym zdaniem coś innego kryje się za słowami? Czekam na was, moi drodzy.
  No, ale czas na podsumowanie. Chłopcy podwyższają sobie poprzeczkę i idą coraz dalej. Widać, że wyszli z tych trudnych początków, jednak czeka ich jeszcze długa droga.( Szkoda tylko, że nie było mnie na koncercie! Ludzie, czemu mnie to spotyka?!). W każdym razie na razie daję im ocenę 7/10, gdyż już coś potrafią, ale jestem pewna, że mogą dać z siebie jeszcze więcej. A wy co myślicie o tym zespole? Zdobył wasze serce czy może macie zastrzeżenia? Piszcie w komentarzach, na które będę odpowiadać.
  Jeżeli spodobał wam się ten kawałek, to serdecznie zapraszam także do przesłuchania innych ich piosenek i o to moje propozycje:

,, The Best You'll Get''

,,You Are The Ones''

,, Dj Got Us Fallin In Love Again ( Cover, ale świetny moim zdaniem)


    
  Więc tak w końcówce czas na małe ogłoszenia. Wiem, powinnam je dać w poście Muzonewsy, ale pomyślałam, że nie potrzeba wielkiego postu na takie małe ogłoszenia. Więc po krótce: jak widzicie pracuję nad kompozycją postów i ich wyglądem Chciałabym je zrobić tak, aby przypominały te strony z gazet, jednak ciągle nad tym pracuję. Zamówienia będę realizowała z pewnymi odstępami, czyli zamówienie- moja propozycja- zamówienie i według tego schematu lecimy z postami. Wiem, że pisanie ich zajmuje mi dużo czasu, ale wierzcie mi, że cały czas ślęczę nad książkami i nie mam czasu, aby napisać kilku postów, choć mam dużo planów z którymi się mam nadzieję wyrobię w ciągu dwóch miesięcy, choć w moim tepie pracy bardzo wątpię. Mam także pomysł, który wpadł mi szczerze, po obejrzeniu Reziego ( pewnie teraz będzie coś w stylu: od kiedy dziewczyna ogląda minecrafta?!). Chodzi tu o fan-arty, które moglibyście zrobić. Na razie to jest w fazie planów i jeżeli się na to zdecyduję to wam dam znać. Chcę również napisać notkę o EMA, jednak się zastanawiam czy ten temat poruszać, a wy co myślicie? Będzie także dużo ,, dyskusji'', zrobię jeden mały wywiadzik może i chcę także powiadamiać was o różnych koncertach na terenie naszego kraju. Co prawda tego ostatniego najbardziej się obawiam, ale to wszystko zależy od was. Czy chcecie taki informator? Jeżeli tak, to zapraszam do komentowania. Póki co, to do zobaczenia w następnej notce, trzymajcie się ciepło i miłego słuchania muzyki!

2 komentarze:

 1. Coś czuję, że tu zostanę na dłużej! Bardzo, ale to bardzo podoba mi się wygląd bloga, chce się tu być. :)
  Ponadto rzadko kiedy można trafić na blogi o tematyce muzycznej z takim sensem jaki jest tutaj!
  O przedstawionej wyżej grupie ni słyszałam, ale jestem pewna, że bliżej się z nią zapoznam. Uwielbiam rock, kocham muzykę :)
  Pozdrawiam serdecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. "Ten dom jest nawiedzony przez duchy
  I one mówiły o nas
  Jak sępy do martwego
  One krążą wokół nas
  i jak ja błagałem o powietrze
  i mam nadzieje w słońcu, że wchłonie
  Ciemność z wewnątrz nas''

  Dom = ziemia
  Duchy = ludzie
  Autor tekstu mógł mieć na myśli ludzi, którzy są wokół nas, którzy..oceniają innych, znęcają się i zamiast pomóc, to kopią leżącego. Jednakże jest nadzieja na to, że ludzie się zmienią, ta ciemność wewnątrz nas zostanie wchłonięta przez słońce (nie mam pomysłu co/kto może być tym słońcem).

  Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń

Coś ci się podoba=napisz
Coś ci się nie podoba, nie zgadasz się z moim zdaniem=napisz
Dyskusja mile widziana. Nie bawię się w obs za obs i kom za kom. Komentarze zupełnie bez sensu będą usuwane!
Anonimy także mogą komentować.

Evarose- Telephonic

Teledysk- Klik!      Przyznam, że na kolejny wpis chciałam dać inną piosenkę, ale postanowiłam, że dam wam chwilę odpocząć od azjatyc...