środa, 10 kwietnia 2013

B.R.O- Czego chcesz To co mnie tutaj zaskoczyło: intro, które dla mnie brzmiało normalnie jak muzyka z kościoła. Nie powiem: spodobało mi się. Coś innego niż do tej pory, co jest dużym plusem, bo jak stały czytelnicy wiedzą, uwielbiam oryginalność i nie toleruję ściągania. Widać artysta miał pomysł i przyznam, że dobry. 
  I od razu przechodzę do tekstu, gdyż nie ma co tutaj dalej opisywać. Rap należy do tych gatunków, które nie owijają w bawełnę i mówią o prawdziwych rzeczach i codziennych sytuacjach. Ten utwór nie jest wyjątkiem. B.R.O rapuje tu na dla mnie dosyć niespotykany temat, a raczej odwrotny od standardu, którego ja słucham. Zwykle znajduje piosenki w których teksty mówią o dziewczynie zranionej przez chłopaka, a tu jest na odwrót. To mi się nawet spodobało, bo okej: chłopcy często ranią, ale my dziewczyny także nie jesteśmy aniołkami. Takie błędne koło, ale nie w tym rzecz. B.R.O pisze tu o tym, że tytułowa dziewczyna nie wie czego chce: czy chce z nim być czy nie. I tu znowu nasuwa mi się życiowa sytuacja: w dziewczynie jest zauroczonych czy zakochanych dwóch chłopaków i ona pomiędzy nimi lawiruje, jest niezdecydowana kogo wybrać. Pewnie niektórym to się zdarzyło, co nie? W każdym razie raper pisze tu o ,, gierkach'' jakich używa pewnie wiele chamskich dziewczyn i o tym, że przejrzał prawdę na oczy. To, że ktoś mówi ,, Kocham cię'' nie zawsze oznacza, że ta osoba naprawdę to czuje. Nikt nie wie czy może nie kłamie. Myślę, że artysta ten chce przekazać, aby nie ufać ludziom, którzy nienawidzą prawy albo wolą kłamstwa niż szczerość:

  ,,By nie ufać tym co nienawidzą prawdy, 
bo prawdy nie da się kupić.''
  
  Utwór ten każdy może zinterpretować na swój sposób, co jest plusem, bo lubię utwory, których teksty zmuszają do myślenia. Mój tok rozumowania jest taki, że raper chce powiedzieć, abyśmy zdecydowali czego chcemy, gdyż takie pogrywanie z ludźmi źle się kończy i możemy zostać sami. Jeżeli dobrze to zinterpretowałam, to   szczerze brawa.
  Więc czas na podsumowanie, choć w zasadzie nie mam tu dużo do powiedzenia. Raper przekazuje coś istotnego, co naprawdę mi się spodobało ( i wspomniane wcześniej intro). Ogólnie całość się trzyma, nie ma chaosu i niedociągnięć. Nie mam nic do tej piosenki. Jeżeli coś pominęłam waszym zdaniem to przepraszam, ale rap czy hip-hop to nie są moje mocne strony, to nie moje klimaty, choć staram się do nich przekonać.
   Skala? Daję... 7/10.  Przepraszam was, że długo nie pisałam, ale mam teraz nawał nauki i bardzo mało czasu. W dodatku ostatnio nie mogę znaleźć nic nowego, co mnie strasznie wnerwia. Teraz muszę podciągnąć się z ocenami, więc zapewne na notki będziecie musieli czekać dłużej. Nadal zapraszam na fan page, do którego link macie z boku, przy powitaniu. I miłego słuchania muzyki!

4 komentarze:

 1. Dzięki że w koncu napisałaś cos o B.R.O i o mojej ukochanej piosence . Twój opis jest b. dobry ja z 10 punktów daje 9

  mojmozg13.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, jest i B.R.O ;) Fajne ma utwory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę znaleźć adresu e-mail więc wybacz, że tutaj napiszę:
  Witajcie!

  Kulturalna Szafka to w pełni niekomercyjny projekt skierowany do miłośników kultury i rozrywki, którego celem jest, z jednej strony - informować jak największe grono odbiorców o najciekawszych wydarzeniach, z drugiej strony – pasjonatom tematu, a więc blogerom, początkującym dziennikarzom i recenzentom, udostępnienie pola działania, na którym będą mogli rozwijać własne umiejętności i co najważniejsze – przekażą innym własny punkt widzenia na temat wybranych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.  Interesuje nas wszystko co związane jest z tak zwaną kulturą wysoką, jak i masową. Wszystko, co zajmuje Was na co dzień, a co potencjalnie zająć może również innych – a więc kino, teatr, muzyka, sztuki piękne, literatura oraz inne dziedziny szeroko rozumianej kultury – to sedno Kulturalnej Szafki.  Nasz FanPage, organizacja non-profit, to również świetne miejsce promocji prowadzonych przez Was blogów i stron tematycznych.

  Jeśli więc piszecie recenzje filmów, koncertów, płyt lub książek, jeśli relacjonujecie lub zapowiadacie wydarzenia kulturalne – wyślijcie nam swój tekst lub link do swojego artykułu, które polecacie.  Teksty wysyłajcie na adres remek@klubszafa.pl (na końcu artykułu dodajcie informację o tym, że jesteście autorami tekstu i pamiętajcie o jego podpisaniu). Czekamy na Was 24 h/dobę i 7 dni w tygodniu.

  Jeśli autor przeczyta ten tekst można wiadomość skasować (naprawdę nie mogłem znaleźć kontaktu, za co przepraszam)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie stało. i tak lepiej, bo rzadko zaglądam do skrzynki.

   Usuń

Coś ci się podoba=napisz
Coś ci się nie podoba, nie zgadasz się z moim zdaniem=napisz
Dyskusja mile widziana. Nie bawię się w obs za obs i kom za kom. Komentarze zupełnie bez sensu będą usuwane!
Anonimy także mogą komentować.

Evarose- Telephonic

Teledysk- Klik!      Przyznam, że na kolejny wpis chciałam dać inną piosenkę, ale postanowiłam, że dam wam chwilę odpocząć od azjatyc...