piątek, 8 marca 2013

The Offspring- Future is now

  Jest! Nareszcie udało mi się napisać. Prawie codziennie mam testy, więc jest naprawdę ciężko, a wolnego czasu nie mam prawie w ogóle. Nawet weekendy mam zajęte. Mam nadzieję, że ta notka mi wyszła. Miałam ją już w planach od dawna, a tu brak czasu. Niestety. I przy okazji: dziękuję autorce bloga, dzięki któremu poznałam tą piosenkę. Wiem- dla niektórych może to okazać się dziwne, ale taka jest.
  Więc bez zbędnych wstępów. O to i zespół The Offspring w piosence ,, Future is now''


   

  To co od razu mi się spodobało: intro i solówka. Oczywiście są moje kochane gitary i szybki rytm- to co kocham. W pewnym momencie są także dźwięki... chyba klawiszy w 2:58 minucie, co mnie zaskoczyło, ale pozytywnie. Taka mała przerwa, która spowalnia piosenkę, ale to jest dobre. Taki malutki szczegół, który pewnie mało osób wychwyciło. 
  Bardzo łatwo zapamiętać ten numer, co jest kolejnym plusem. Szczerze: już kiedy piosenka się zaczęła, spodobała mi się i to bardzo. Na początku bałam się, że będzie tak, że piosenka do jakiegoś momentu jest super, a potem coś tam zacznie ,, fałszować'' i wszystko będzie do kitu. Tutaj jednak czegoś takiego nie było i bardzo się ucieszyłam z tego powodu. Gdyby coś takiego wystąpiło, od razu postawiłabym złą ocenę. Takich fałszów nie toleruję.
  Wokal: tu mi się rzucił w oczy. W pozytywnym sensie. Dla mnie było to coś innego niż do tej pory. Niby normalny, ale na swój sposób inny i krótko mówiąc: świetny. Po prostu dzięki niemu, utwór ma sens. Świetnie do niego pasuje i można się przy nim bawić. Zero fałszów czy niedociągnięć, czyli to co lubię. Tutaj jest plus.
  I teraz tekst. Jak widziałam nawiązuje do 1984 roku, co według przypisów jest związane z panowaniem zasad sytemu totalitarnego. Z tego co zinterpretowałam, wokaliście chodzi o to, aby nikomu się nie dać zniewolić. Że to nasze życie i nikt nie ma prawa zabierać nam wolności ( oczywiście chodzi o takie zniewolenie jak np. w czasie komunizmu). I widać tu także, że w zasadzie chodzi o budowanie optymistycznej przyszłości. Żeby nie wrócić do czasów, gdy panował system totalitarny, a żeby się żyło w wolnym kraju, gdzie każdy może głosić swoje poglądy bez obawy o życie, gdzie człowiek jest wolny i tak dalej:


,,Więc koniec jest tym, czym go uczyniłeś
I tym czego szukasz
To jest przyszłość
Przyszłość jest teraz''

  W każdym razie uważam, że to zespół chciał nam przekazać. Jeżeli tak, to jestem pod wrażeniem. Takiego tematu jeszcze nie spotkałam, ale każdy może interpretować to na swój sposób. Wiele piosenek ma jakieś ,, drugie dno'' i ta nie jest wyjątkiem. A wy co o tym uważacie?
  No i opinie, do których niestety nie mogę się odwołać. Jak znowu zobaczyłam, zespół ten nie jest zbyt znany. Szkoda. Moim zdaniem The Offspring to kolejna grupa, której warto posłuchać, jeżeli ktoś chce odpocząć od tego ciągłego powtarzania się piosenek popowych. No i oczywiście to coś dla tych, którzy lubią rock, nie za ciężkie brzmienia albo dopiero poznają ten gatunek muzyczny.
 Małe podsumowanie: piosenka jest moim zdaniem świetna. Porywa, łatwo ją zapamiętać i można się przy niej bawić- moim zdaniem. Wszystko ze sobą współgra. Nie ma niedociągnięć czy chaosu. Wszystko jest jedną dobrą układanką. No i utwór ma sens- tutaj się nie zawiodłam.
  Więc skala. Tutaj jest ciężko wydać werdykt, ale daję... 8,5/10.

  Mała wiadomość. Jeżeli chcecie być powiadomieni o nowych notkach, zapraszam na fan page:
 http://www.facebook.com/pages/Music-World/465713506835705
   
  

8 komentarzy:

 1. niestety co u mnie nie gra. ale fajnie opisalas. ja sredbio lubie, ale moze zobqcze ten zespol.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny kawałek. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna piosenka, kocham rock!
  obserwuję zapraszam do tego samego
  claudia-klaudia-rose-blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. superr blog....uwielbiam go i zapraszam do mnie supcio-kawaly.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna piosenka, zaraz ściągam na telefon ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej. Zapraszam na swojego bloga poświęconego The Offspring. Na blogu mnóstwo ciekawych newsów, artykułów i wywiadów a także foty i filmiki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podaję adres: www.offspring-world-by-panna-holland.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Coś ci się podoba=napisz
Coś ci się nie podoba, nie zgadasz się z moim zdaniem=napisz
Dyskusja mile widziana. Nie bawię się w obs za obs i kom za kom. Komentarze zupełnie bez sensu będą usuwane!
Anonimy także mogą komentować.

Evarose- Telephonic

Teledysk- Klik!      Przyznam, że na kolejny wpis chciałam dać inną piosenkę, ale postanowiłam, że dam wam chwilę odpocząć od azjatyc...