piątek, 8 lutego 2013

Ellie Goulding- Explosions

   Witam wszystkich! Wiem, że długo nie pisałam, ale w przypadku tej piosenki poświęciłam więcej czasu. Poza tym jeszcze nauka, ale nareszcie mam ferie!
   Ale do rzeczy.
  W wyborze kolejnego utworu, posiłkowałam się ankietą. Staram się brać jedną piosenkę z każdego rodzaju muzyki. Więc: był metal alternatywny i hip-hop. Szukałam po internecie dobrych utworów, aż przypomniał mi się jeden, który o ile wiem, nie leci w polskich stacjach. Mam nadzieję, że przypadnie wam on do gustu.
  Bez ceregieli, o to znana wam Ellie Goulding w piosence ,, Explosions''  Ellie Goulding jest znana na świecie z piosenki ,, Lights''. Na pewno wielu z was, słyszało ten utwór. W tej piosence jest jednak przedstawione inne oblicze Ellie. To nie jest wcale podobne do ,, Lights'', ale ma w sobie coś innego. Dobrego, nie złego. A co? 
   To jest opisane dalej:

    Krótka informacja: piosenka pochodzi z płyty ,,Halcyon'' nagranej jeszcze w 2012 roku.
  Szczerze: dopiero teraz usłyszałam jaki piękny głos Ellie. W poprzedniej piosence, nie było słychać w pełni jej wokalu. Tym ,,głównym punktem'' była raczej chwytliwa melodia- takie odnoszę wrażenie. 
  W tym utworze, jest pokazana inna strona tej artystki. Dopiero teraz słyszę jej prawdziwy głos i myślę sobie ,, ta dziewczyna naprawdę ma talent''. Na początku myślałam, że Ellie Goulding będzie tą ,, piętnastominutową gwiazdą'', która zaśpiewa parę piosenek i na tym skończy się jej kariera. Teraz jednak widzę, że ta dziewczyna może jeszcze nas zaskoczyć i zachwycić. Jej wokal jest niesamowity. Niby normalny, ale jest w nim coś wspaniałego, niesamowitego, że chce się jej słuchać.Co prawda nie wyciąga takich bardzo wysokich dźwięków, ale mało kto to potrafi. A poza tym, nie trzeba mieć fenomenalnego głosu jak artyści z opery czy coś.  
  Nie jestem fanką wolnych piosenek, ale ta przyciągnęła moją uwagę. Piosenka na swój sposób przyciąga uwagę i wzrusza, a akompaniament utworów świetnie komponuje się z delikatnym wokalem Ellie. Wszystko jest dopracowane, nie ma żadnych niedociągnięć i zero fałszu czy niepotrzebnych melodii np. że piosenka wydaje się super, ale jak dojdzie się do ,, środka'' to wtedy zaczyna się psuć atmosfera, jak to w niektórych piosenkach. A tutaj jest niesamowita atmosfera.
  A teraz opinie innych. 
 Pierwsza: trochę się zdziwiłam jedną z opinii, choć przyznałam rację. Mianowicie: jedna osoba napisała, że Ellie jest mało znaną gwiazdą. Jest w tym trochę racji, bo wszyscy ją kojarzą jedynie z ,, Lights'', a nie z innymi piosenkami. Słuszna uwaga i mam nadzieję, że to niedługo się zmieni, bo Ellie ma naprawdę wielki talent i być może wyda jeszcze wiele płyt.  
  Druga: wielu ta piosenka się nie podoba. Uważają ją za nudną i monotonną. Nie mam im tego za złe, bo każdy ma inny gust i woli co innego. Ale jest jedno ,, ale''- lepiej przesłuchać kilkanaście razy piosenkę i wydać o niej opinię niż przesłuchać ją po raz pierwszy i powiedzieć: ,, to masakra''. 
  Uwaga, która mnie strasznie rozśmieszyła. Ktoś napisał, że ta piosenka byłaby dużo lepsza w wersji hip-hopowej. Szczerze? Ja w takim wydaniu jej nie widzę. Po prostu śmiać mi się chciało. Rapująca Ellie to byłaby jakaś komedia- ale to tylko moje zdanie.
  I ostatnia z opinii, którą wzięłam pod uwagę. Chodzi o to, że jedna użytkowniczka napisała na pewnym portalu, że Ellie nie gra z playbacku jak np. Hannah Montana czy inne takie gwiazdki. Muszę jej przyznać rację, ale nie tylko w tej kwestii, gdyż dalej napisała, że ona pisze ,,prawdziwe'' utwory i, że jest w Polsce niedoceniana, a gdzie indziej robi furorę. To jest racja. Numery tej artystki nie są o imprezach czy tego typu rzeczach, jak to w wielu utworach popowych się zdarza. Są prawdziwe i wzruszające- to mi się w tej dziewczynie podoba. Nie pisze o tematach, które są powszechnie powtarzane. A to, że jest niedoceniana w Polsce, to może się zmienić. W sumie, z tego co zauważyłam, więcej ludzi teraz woli rock albo hip-hop, bo pop schodzi na psy, ale ta artystka może znowu przywróci temu gatunkowi jego wcześniejszą popularność.  Mam taką nadzieję. 
 Więc krótko mówiąc: piosenka jest świetna.Wolna, ale wzruszająca i piękna. Trzymam kciuki za Ellie!
  Skala? Daję... 8/10.

3 komentarze:

  1. Fajny blog, widać że wkładasz w niego sporo serca!
    oczywiście obserwuję i zapraszam serdecznie do mnie: http://kraina-psychopatow.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałam odp. w ankiecie i doznałam szoku. Bardzo smutno mi z powodu tego, że brakuje tam K-pop'u i J-rock'a ;<

    OdpowiedzUsuń

Coś ci się podoba=napisz
Coś ci się nie podoba, nie zgadasz się z moim zdaniem=napisz
Dyskusja mile widziana. Nie bawię się w obs za obs i kom za kom. Komentarze zupełnie bez sensu będą usuwane!
Anonimy także mogą komentować.

Evarose- Telephonic

Teledysk- Klik!      Przyznam, że na kolejny wpis chciałam dać inną piosenkę, ale postanowiłam, że dam wam chwilę odpocząć od azjatyc...